Kursy specjalistyczne

Kurs dla pracowników branży fryzjerskiej

Kursy specjalistyczne

Kurs dla prawników

Kursy języka programowania

Kurs dla kandydatów ma programistów – Front End, Java, Tester

Coffee&Chat

Komunikacja przy kawie

Kursy dla dorosłych

Uczymy intensywnie, efektywnie i ciekawie w oparciu o najnowsze badania z dziedziny neurodydaktyki, z wykorzystaniem multimediów oraz materiałów materiałów autentycznych i autorskich. Kursy trwają od października do czerwca, podzielone są na 2 semestry, każdy semestr to 45 lub 60 godzin lekcyjnych zajęć.

Terminy

Zajęcia grupowe odbywają się w blokach podanych poniżej:

2 razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne: poniedziałek i środa 16.50 – 18.20 poniedziałek i środa 17.30 – 19.00 środa i piątek 7.30 – 9.00 wtorek i czwartek 7.15 – 8.45 wtorek i czwartek 8.00-9.30 wtorek i czwartek 15.50 – 17.20 wtorek i czwartek 17.30 – 19.00 wtorek i czwartek 19.10- 20.40

1 raz w tygodniu po 4 godziny lekcyjne: Wtorek 16.45-20.00 Sobota 9.30-12.45

1 raz w tygodniu po 3 godziny lekcyjne: czwartek 17.45 – 20.00 piątek 15.30-17.45 piątek 18.00-20.15 sobota 13.00 – 15.15

Wybierz interesujący Cię język, żeby zobaczyć szczegóły dotyczące kursu:

Business English

Kurs idealnie sprawdzi się dla dorosłych, którzy pracują już w otoczeniu biznesowym lub planują rozpocząć pracę. W trakcie trwania szkolenia wprowadzana jest tematyka biznesowa w oparciu o teksty i ćwiczenia, filmy oraz nowe komponenty cyfrowe. Kurs poprzez naukę języka rozwija ważne umiejętności życiowe, które w przyszłości pomogą słuchaczom funkcjonować w środowisku zawodowym. W trakcie trwania zajęć kładziemy nacisk na poszerzanie słownictwa ogólnego o elementy języka biznesowego między innymi z zakresu negocjacji, prezentacji, HR, zarządzania i obsługi klienta. Kursanci magą brać udziału w dyskusjach, odgrywają scenki, ćwiczą rozmowy z gruntu zawodowego, telefoniczne, przeprowadzają rozmowy rekrutacyjne, przygotowują prezentacje itp. Kursy Business English to przede wszystkim rozwijanie umiejętności rozumienia sprawności mówienia się w języku angielskim. Poprzez ciekawe teksty i autentyczne studia przypadków student zapoznaje się z aktualnymi trendami biznesowymi. Kurs jest proponowany na 4 poziomach zaawansowania A2,B1, B2 oraz C1.

Podręcznik: In Company, Macmillan (na poziomach A2-B2)

Zobacz grafik zajęć

Blended Learning

BLENDED LEARNING to mieszana forma kształcenia łącząca w sobie zalety nauczania tradycyjnego, obejmującego zajęcia z lektorem oraz korzyści płynące z nowoczesnych rozwiązań technologicznych służących samodzielnej pracy słuchacza na platformie e–learningowej przy jednoczesnym wykorzystaniu multimedialnych materiałów dydaktycznych przygotowywanych przez Szkołę Progres.
Kurs Blended składa się z 16 godzin lekcyjnych prowadzonych w szkole z lektorem – zajęcia 2 x w tygodniu po 2 godziny lekcyjne  oraz
10 godzin on–line na platformie e–learningowej.
Metoda Blended Learning pozwala słuchaczowi ćwiczyć, pogłębiać oraz sprawdzać znajomość języka obcego przy jednoczesnym dostosowaniu poziomu trudności i tempa nauki do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Kursy organizowane są na życzenie klienta.

Serdecznie zapraszamy!

Kursy z dofinansowaniem

Kursy dofinansowane przez Państwowy Urząd Pracy

Dzięki Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu każdy pracownik, jak również osoby prowadzące działalność gospodarczą, mają możliwość sfinansowania naszych kursów językowych w wysokości od 80% do 100% (w zależności od liczby zatrudnionych). Wystarczy wypełnić prosty formularz aplikacyjny

Wnioski przyjmowane i rozpatrywane są na bieżąco. Informacji należy szukać na stronach powiatowych urzędów pracy (np. w Łodzi http://www.pup-lodz.pl/index.php/oferta-wspolpracy/krajowy-fundusz-szkoleniowy).

Kursy dofinansowane przez pracodawcę

Wielu naszych słuchaczy korzysta z indywidualnego dofinansowania do szkoleń indywidualnych lub grupowych, które oferują firmy swoim pracownikom.
Zapytaj swojego pracodawcę o możliwość dofinansowania Twojego szkolenia językowego w naszej szkole.
Jeśli wolisz, skontaktuj nas z nim, a ustalimy to za Ciebie. Prosimy o kontakt: info@progres.edu.pl

 

Intensywne kursy wakacyjne w Łodzi

W okresie letnim prowadzimy miesięczne wakacyjne kursy językowe. W ofercie nauka języka obcego na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia odbywają się w lipcu, sierpniu i wrześniu, w godzinach porannych i popołudniowych, kilka razy w tygodniu.

Dla kogo przeznaczone są kursy wakacyjne?

Intensywne wakacyjne kursy językowe przeznaczone są dla osób, które pragną w krótkim czasie powtórzyć materiał realizowany w ciągu roku, uzupełnić braki, bądź nadrobić materiał, aby zakwalifikować się od nowego semestru do grupy na wyższym poziomie; w ciągu roku nie mają wystarczająco czasu by podszlifować swoje umiejętności językowe, czy też przez okres wakacji nie chcą tracić kontaktu z językiem.

Wakacyjne kursy językowe to najlepszy sposób na dalszy rozwój znajomości języka obcego oraz przełamanie barier
w mówieniu!

O kursach

W trakcie wakacyjnych kursów językowych skupiamy się przede wszystkim na komunikacji. Nie korzystamy w ich trakcie z tradycyjnych podręczników, zajęcia przeprowadzane są według autorskich programów nauczania stworzonych przez naszych lektorów oraz zaaprobowanych przez metodyków szkoły. Wszystkie materiały zawarte są w cenie kursu!
Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej lekcji próbnej.

W cenę każdego kursu językowego wliczono:

  • wszelkie materiały potrzebne do zajęć;
  • dostęp do platformy e-learning;
  • test pozycjonujący sprawdzający poziom językowy;
  • bezpłatny dostęp do biblioteczki językowej i WiFi;

Jak się zapisać?

Na kursy można zapisywać się:

  • osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Pomorskiej 40. W przypadku nowych słuchaczy zapisanie się na kurs poprzedzone jest przeprowadzeniem testu kwalifikacyjnego, który pozwala nam sprecyzować poziom zaawansowania językowego, a tym samym przydzielić do grupy na właściwym poziomie. Test kwalifikacyjny jest bezpłatny i można go napisać w dogodnym dla Państwa terminie, w godzinach pracy sekretariatu.
  • telefonicznie: 42 630 28 80, 42 632 88 97, 600 010 189;
  • za pośrednictwem Internetu