Zaufaj doświadczeniu | Szkoła Języków Obcych Progres

Zaufaj doświadczeniu

Progres istnieje na łódzkim rynku edukacyjnym od 1993 roku. Każdego roku słuchacze Progresu przystępują do licznych egzaminów międzynarodowych oraz maturalnych uzyskując niezmiennie doskonałe wyniki. Na sukces szkoły składa się wiele czynników, takich jak: szeroki wybór kursów, dogodna lokalizacja szkoły, świetne wyniki egzaminów, mała liczba osób w grupie, wyrównana średnia wieku słuchaczy. Jednym z najważniejszych jednak jest nasz profesjonalizm i dbałość o jakość świadczonych usług. Osobom niezdecydowanym proponujemy bezpłatną lekcję próbną – sami oceńcie czy warto.

Działamy na podstawie wpisu do rejestru Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Łodzi (Nr ew. EKF-VI-4320-9-p.n./2001), posiadamy Akredytację Kuratora Oświaty na prowadzone w szkole kursy. Progres jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.10/00030/2009.

 Oferujemy kursy języków:

  • angielskiego
  • niemieckiego
  • włoskiego
  • hiszpańskiego
  • francuskiego
  • szwedzkiego
  • norweskiego
  • chińskiego
  • rosyjskiego

Uczymy na wszystkich poziomach zaawansowania – od początkującego, poprzez słabo zaawansowany, średnio zaawansowany i zaawansowany do poziomów specjalistycznych oraz egzaminacyjnych. Oferujemy zajęcia w godzinach porannych i popołudniowych: dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy, lub wtorki i czwartki, oraz raz w tygodniu w piątek, sobotę po 4 godziny lekcyjne (zobacz grafik zajęć). Nasza bogata oferta umożliwi wybór grupy nawet najbardziej zajętym słuchaczom!

Zajęcia w Progresie odbywają się w małych, maksymalnie 12 osobowych grupach. Aby zapewnić naszym słuchaczom maksymalny komfort nauki staramy się, by średnia wieku słuchaczy w grupie była wyrównana – zawsze można to sprawdzić przed przystąpieniem do kursu. Prowadzimy kursy dla dorosłych, co w metodyce nauczania języka oznacza osoby powyżej 16 roku życia, dla dzieci w wieku 6-12 lat, dla młodzieży gimnazjalnej oraz dla licealistów. Oferujemy również połączenie nauki języka z aktywnością fizyczną zajęcia prowadzone w Stacji Nowa Gdynia.

Zdajemy sobie sprawę, że w procesie nauczania lektorzy są ogniwem najważniejszym, dlatego przywiązujemy szczególną wagę do doboru kadry.Doskonałe kwalifikacje, ciekawa osobowość, komunikatywność, cierpliwość – to tylko niektóre z wymogów, którym muszą sprostać nasi kandydaci. Tym, którym się powiodło, Progres stwarza szerokie możliwości rozwoju. Nasi lektorzy poddawani są ciągłemu procesowi szkoleń i hospitacji. Podnoszą swoje kwalifikacje podczas warsztatów metodycznych i konferencji językowych, dwu- lub trzykrotnie w semestrze wizytowani są przez metodyków szkoły, a hospitowane zajęcia omawiane są na podstawie protokołu hospitacji. Dodatkowo, w corocznej ankiecie, słuchacze sami oceniają pracę i zaangażowanie lektorów.