O szkole | Szkoła Języków Obcych Progres

 O NAS

PROGRES OFERUJE SZKOLENIA JĘZYKOWE OD 1993 ROKU

PROGRES jest renomowaną Szkołą Języków Obcych, posiadającą wieloletnią tradycję w nauczaniu. Naszą pasją jest nauczanie języków obcych, którą od ponad 20 lat dzielimy się z naszymi słuchaczami. Posiadamy Akredytację Kuratora Oświaty na prowadzone w szkole kursy. Progres jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.10/00030/2009. Nasi Słuchacze to osoby silnie zmotywowane i świadome, że w dzisiejszych czasach znajomość języka nie jest jedynie dodatkową umiejętnością, lecz jest podstawą funkcjonowania w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych. Posiadamy także bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla firm. Fundamentem sukcesu Progresu jest wysoko wykwalifikowana i przeszkolona kadra, przyjazna Słuchaczom atmosfera zajęć, duże wymagania stawiane Słuchaczom, a także wysoka i nieustannie monitorowana jakość nauczania oraz dbałość o efektywność nauczania.

Jak uczymy

Naszą ambicją jest, żeby słuchacze Progresu odczuwali wyraźny postęp językowy w porównaniu z rokiem poprzednim oraz potrafili wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Na sukces składa się wiele czynników, między innymi organizacja nauczania oraz system testowania nabytej wiedzy. Nauka języka w Progresie sprowadza się w praktyce do połączenia komunikatywności (język ma służyć porozumiewaniu się) z pewnego rodzaju formalizmem językowym, czyli dbałością o struktury (mówmy poprawnie!).

Zajęcia w Progresie prowadzone są zgodnie z metodą komunikatywną. Jednak jako, że proces uczenia się i nauczania jest sprawą niezwykle indywidualną, a zakładanie, że jedna metoda jest lepsza od innej, jest pewnym ograniczeniem dla rozwoju językowego naszych słuchaczy, staramy się wybierać najlepsze elementy różnych metod. Taki eklektyzm nauczania pozwala naszym lektorom na elastyczność w doborze środków metodycznych w zależności od poziomu grupy i jej specyficznych potrzeb. Naszym głównym celem jest umożliwienie słuchaczom osiągnięcia pełnej komunikatywności. Pamiętamy jednak o tym, że nauka języka to nie tylko nauka mówienia, ale również nauka czytania czy rozumienia ze słuchu, jak i umiejętność wykorzystania struktur gramatycznych do budowania poprawnych wypowiedzi ustnych i pisemnych. Kładziemy zatem duży nacisk na ćwiczenie wszystkich umiejętności. Motywujemy do nauki poprzez regularne powtarzanie materiału, obowiązkowe prace domowe oraz systematyczne egzekwowanie wiedzy w formie częstych kartkówek i testów. Zwracamy przy tym uwagę na stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery w szkole, co sprzyja likwidowaniu bariery przed mówieniem u naszych słuchaczy. Przyjęte przez nas założenia sprawdzają się w praktyce: już po roku nauki słuchacze mogą porozumieć się na dowolne tematy życia codziennego, ale także odnoszą doskonałe wyniki egzaminacyjne.

Progres motywuje swoich słuchaczy poprzez system regularnych prac domowych, kartkówek i testów. Zajęciom towarzyszy platforma e-learningowa.

Zaufaj doświadczeniu

Progres istnieje na łódzkim rynku edukacyjnym od 1993 roku. Każdego roku słuchacze Progresu przystępują do licznych egzaminów międzynarodowych oraz maturalnych uzyskując niezmiennie doskonałe wyniki. Na sukces szkoły składa się wiele czynników, takich jak: szeroki wybór kursów, dogodna lokalizacja szkoły, świetne wyniki egzaminów, mała liczba osób w grupie, wyrównana średnia wieku słuchaczy. Jednym z najważniejszych jednak jest nasz profesjonalizm i dbałość o jakość świadczonych usług. Osobom niezdecydowanym proponujemy bezpłatną lekcję próbną – sami oceńcie czy warto.

Działamy na podstawie wpisu do rejestru Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Łodzi (Nr ew. EKF-VI-4320-9-p.n./2001), posiadamy Akredytację Kuratora Oświaty na prowadzone w szkole kursy. Progres jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.10/00030/2009.

 Oferujemy kursy języków:

 • angielskiego
 • niemieckiego
 • włoskiego
 • hiszpańskiego
 • francuskiego
 • szwedzkiego
 • norweskiego
 • chińskiego
 • rosyjskiego

Uczymy na wszystkich poziomach zaawansowania – od początkującego, poprzez słabo zaawansowany, średnio zaawansowany i zaawansowany do poziomów specjalistycznych oraz egzaminacyjnych. Oferujemy zajęcia w godzinach porannych i popołudniowych: dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy, lub wtorki i czwartki, oraz raz w tygodniu w piątek, sobotę po 4 godziny lekcyjne (zobacz grafik zajęć). Nasza bogata oferta umożliwi wybór grupy nawet najbardziej zajętym słuchaczom!

Zajęcia w Progresie odbywają się w małych, maksymalnie 12 osobowych grupach. Aby zapewnić naszym słuchaczom maksymalny komfort nauki staramy się, by średnia wieku słuchaczy w grupie była wyrównana – zawsze można to sprawdzić przed przystąpieniem do kursu. Prowadzimy kursy dla dorosłych, co w metodyce nauczania języka oznacza osoby powyżej 16 roku życia, dla dzieci w wieku 6-12 lat, dla młodzieży gimnazjalnej oraz dla licealistów. Oferujemy również połączenie nauki języka z aktywnością fizyczną zajęcia prowadzone wStacji Nowa Gdynia.

Zdajemy sobie sprawę, że w procesie nauczania lektorzy są ogniwem najważniejszym, dlatego przywiązujemy szczególną wagę do doboru kadry.Doskonałe kwalifikacje, ciekawa osobowość, komunikatywność, cierpliwość – to tylko niektóre z wymogów, którym muszą sprostać nasi kandydaci. Tym, którym się powiodło, Progres stwarza szerokie możliwości rozwoju. Nasi lektorzy poddawani są ciągłemu procesowi szkoleń i hospitacji. Podnoszą swoje kwalifikacje podczas warsztatów metodycznych i konferencji językowych, dwu- lub trzykrotnie w semestrze wizytowani są przez metodyków szkoły, a hospitowane zajęcia omawiane są na podstawie protokołu hospitacji. Dodatkowo, w corocznej ankiecie, słuchacze sami oceniają pracę i zaangażowanie lektorów.

Jak się zapisać

Zapisy na kursy zaczynamy od rozpoznania potrzeb słuchacza, oraz przeprowadzenia testu i/lub rozmowy kwalifikacyjnej, które pozwalają bardzo precyzyjnie ustalić stopień zaawansowania językowego. Proces kwalifikacji jest całkowicie bezpłatny, na test nie trzeba się umawiać.

Rok szkolny zaczyna się w październiku i składa się z dwóch semestrów – zimowego i letniego. Zapisy na kursy rozpoczynają się 1 września i trwają do momentu wyczerpania wolnych miejsc w grupach.  Po ustaleniu poziomu i wybraniu terminów zajęć podpisujemy umowę o świadczeniu usług edukacyjnych i ustalamy system wpłat (istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty). Warunkiem zapisu jest wniesienie opłaty za kurs (zgodnie z obowiązującym cennikiem kursów). Zapisy do grup prowadzone są przez cały rok. Zapisów można dokonywać w godzinach pracy sekretariatu. Gwarantujemy uśmiech i profesjonalną, miłą obsługę.

Słuchacze, którzy kontynuują naukę i otrzymali certyfikat promujący na poziom wyższy mogą dokonywać zapisów online za pomocą formularza.

Lokalizacja szkoły

Siedziba szkoły znajduje się w centrum Łodzi, przy ulicy Pomorskiej 40.

Praca

Zatrudnimy lektorów: Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice

Poszukujemy lektorów języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego z terenu Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Katowic.

Jeżeli:

 • lubisz uczyć innych
 • jesteś energicznym, kreatywnym nauczycielem
 • posiadasz uprawnienia do nauczania
 • starannie przygotowujesz się do lekcji
 • jesteś gotowy rozwijać swoje umiejętności
 • posiadasz umiejętnosci interpersonalne

Oferujemy:

  • komfortowe warunki pracy
  • regularne szkolenia metodyczne
  • wsparcie metodyków szkoły
  • terminy i poziomy kursów dostosowane do dyspozycyjności lektora
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • dostęp do Internetu i biblioteki szkolnej

CV prosimy przesłać na adres info@progres.edu.pl.